NEVARD2020 İNSAN KAYNAKLARI
Menü

HEMEN BİZİ ARAYIN02627770014

page-banner

HİZMET DETAY

Mermer Cilalama

Mermer Cilalama

Mermer cilalamada kategorik olarak kristalize ve polimerize cila olmak üzere iki yöntem kullanılmaktadır. Genellikle kristalize cila çok sert yüzeyler için, polimerize ise biraz daha yumuşak zeminler için tercih edilmektedir.

Kristalize Cila

İlk yöntem, zemininizin dayanıklılığını ve parlaklığını size daha çok hissettirir. Bu ilk yöntem mermer,  traverten vb. gibi kalsiyum karbonat içeren el değmemiş taşlara uygulanan kristalize cilalama yöntemidir.

Kristalize cilalama yönetemi, yapılışı bakımından zor ve uğraş gerektiren bir yöntemdir. Ortalama cila ömrü kullanıma göre değişim göstermektedir ve evlerde 2 yıl,  işyerlerinde 1 yıldır. Fakat bu yöntimi uyguladığınız zaman zemininizin bakımı da daha kolay olacaktır.

Polimerize Cila

İkinci yöntem ise polimer bazlı cilalarla uygulanan yöntemdir. Polimer cila kendi kendine parladığı için herkes tarafından yapılabilen cilalardır. Dayanıklılığı yani ömrü kristalize yöntemine oranla daha azdır.

Fakat özellikle PVC, linoleum ve marley zeminlerde kullanılabilen  tek cilalama yöntemidir. En iyi sonucun alınması için 3 defa kurutularak tekrar cila sürülmesi gerekmektedir.   Bu her iki tip cila da uygulandığı zemine kayganlığını kaybettirirler. Çok fazla insan sirkülasyonunun olmadığı yerlerde 3 seneye kadar dayanıklılık gösterebilmektedir.


ETİKETLER: gebze mermer cilalama , dilovası mermer cilalama , kocaeli mermer cilalama , beylikbağı mermer cilalama , çayırova mermer cilalama , bayramoğlu mermer cilalama , darıca mermer cilalama ,